Vizitinės kortelės atsiradimas


Kas gi nežino, kaip atrodo vizitinė kortelė? Mūsų laikais dauguma turime asmenines arba vizitines, gautas iš skirtingų kompanijų ir jas atstovaujančių asmenų, kirpėjų, gydytojų, teisininkų, įvairių sričių specialistų. Tačiau ar žinome, kaip ir kada atsidaro šis nedidelis popieriaus gabaliukas?

Pirmos vizitinės kortelės atsirado Kinijoje, tarp II ir III a. iki mūsų eros ir turėjo visai kitą paskirtį. Vizitinės kortelės pagalba žmonės pranešdavo apie savo norą ką nors aplankyti. Priimdamas vizitinę, šeimininkas žinodavo, kada ir ko tikėtis svečiuose.

Vizitinės kortelės atsiradimas


Vizitinės kortelės istorijos pradžia


Kažkas gali pagalvoti, kad visiems mums gerai pažįstamą vizitinę kortelę sukūrė britai, prancūzai, o galbūt amerikiečiai… Tačiau taip galvodami klystame! Vizitinių kortelių istorija prasidėjo gerokai anksčiau nei JAV pasirodė žemėlapyje, o Senojo pasaulio gyventojai išmoko rašyti. Pirmoji vizitinė kortelė pasaulį išvydo prieš 2500 metų Kinijoje.
Pirmieji pavyzdžiai buvo sukurti iš plonų medinių lentelių, ant kurių kvalifikuoti kaligrafijos meistrai specialiais dažais tepė hieroglifus. Kiek vėliau kinai tam pačiam tikslui pradėjo naudoti natūralų šilką. Kinijos vizitinės kortelės skyrėsi ne tik medžiaga, bet ir informacijos pritaikymo būdu. Tekstas buvo parašytas ne horizontaliai, o vertikaliai. Meistras ant šilko užrašydavo asmens vardą, pavardę, vizito tikslą, prašymą ir kitą reikalingą informaciją. Kiekviena kortelė buvo unikali, todėl kainavo didelė pinigų suma.

Vizitinių kortelių istorija


Vizitinės kortelės atsiradimas Europoje


Europietiškas kiniškų lentelių analogas pasirodė tik XVII a. Tai vis dar buvo vienetiniai, išskirtiniai produktai. Bet dabar jų gamybai naudodavo ne tik medieną, bet ir storą popierių, kartoną. Vizitinės kortelės suklestėjo valdant Liudvikui XIV.
Vizitines korteles kūrė ne tik paprasti meistrai, bet ir garsūs dailininkai. Tarp jų yra Benoitas ir Bakstas. Atsiranda vokai, skirti vizitinėms kortelėms siųsti.
XIX amžiaus pabaigoje ir 20 amžiaus pradžioje vizitinės kortelės kuriamos ypač grakščiai. Pasirodė portretai ir spaudiniai, įvairūs raštai ir ornamentai. Vizitinių kortelių dizainas išryškėja.
Muziejuose galite pamatyti daug įdomių tokių kortelių pavyzdžių, ant kurių meistrai piešė klientus. Žinoma, šių vizitinių kortelių buvo tik pavieni pavyzdžiai.
Pirmieji pavyzdžiai buvo sukurti iš plonų medinių lentelių, ant kurių kvalifikuoti kaligrafijos meistrai specialiais dažais tepė hieroglifus. Kiek vėliau kinai tam pačiam tikslui pradėjo naudoti natūralų šilką. Kinijos vizitinės kortelės skyrėsi ne tik medžiaga, bet ir informacijos pritaikymo būdu. Tekstas buvo parašytas ne horizontaliai, o vertikaliai. Meistras ant šilko užrašydavo asmens vardą, pavardę, vizito tikslą, prašymą ir kitą reikalingą informaciją. Kiekviena kortelė buvo unikali, todėl kainuodavo didelė pinigų suma.

Vizitinės kortelės istorija


Pirmas vizitinių kortelių spausdinimas


Čia europiečiai laimėjo čempionatą. Bet šįkart išsiskyrė ne prancūzai, o vokiečiai. Istorikai aptiko vizitinę kortelę, atspausdintą Vokietijoje ir datuotą 1786 m. Galbūt buvo ankstesnių versijų, tačiau jos neišliko iki šių dienų.



Vizitinės kortelės mūsų laikais


Dabar vizitinė kortelė nėra turtingų žmonių atributas. Šiuolaikinių technologijų atsiradimas žymiai sumažino jų sukūrimo kainą ir padarė vizitines korteles masiniu produktu.
Šiuolaikinės vizitinės kortelės gali būti pagamintos iš skirtingų medžiagų – kartono, didelio tankio dizaino popieriaus, plastiko, medžio ir net metalo. Mūsų amžiuje naudojama daugybė originalių technologijų - folijavimas, šilkografija ir daugelis kitų.
Kaip matote, nuo senovės Kinijos laikų daug kas pasikeitė. Europiečiai ir amerikiečiai, nors ir neišrado vizitinės kortelės, tačiau padarė ją tokią, kokią žinome mes.
Šiais laikais vizitinė kortelė turi standartinius dydžius. Bet kiekvienoje šalyje jie yra skirtingi:
Japonija - 91 x 55 mm;
JAV - 88,9 x 50,8 mm;
Europa - 88 x 55 mm;
Rusija ir NVS šalys - 90 x 50 mm.
Jeigu bendradarbiaujate su užsienio partneriais, verta atsižvelgti į šiuos niuansus. Nes kai kurie iš jų gali būti gana principingi vizitinių kortelių atžvilgiu, pavyzdžiui pateikiant vizitinę kortelę verslininkams iš Japonijos.


Norite įsigyti savo vizitinę kortelę? Mūsų šiuolaikiškai mąstantys specialistai pasirengę Jums padėti!

Noriu vizitinės!